Dolegliwości z erekcją są w stanie zniszczyć związek

                      Wśród skutków ubocznych impotencji można wymienić rozstanie z partnerką, gdzie choroba sama w sobie z reguły nie jest bezpośrednią przyczyną. Większość kobiet w sytuacji choroby partnera nie wykazałaby się egoizmem, a więc nie byłoby mowy o wyśmiewaniu, żartowaniu oraz przymuszaniu do stosunku (oczywiście zdarzają się wyjątki), a jedynie służyły swoją radą, wysłuchałyby oraz cierpliwie czekałyby na powrót partnera do zdrowia.

Jednakże rozstania mogą mieć miejsce w przypadku, kiedy mężczyzna nie dzieli się z kobietą swoimi dolegliwościami, lękami oraz problemami, które niestety prędzej czy później i tak wyjdą na jaw. Ukrywanie tego rodzaju dolegliwości rodzi barierę w związku, która powiększa się z dnia na dzień (kobieta szuka winy w sobie, podejrzewa romans, a mężczyzna boi się jej wytłumaczyć o co chodzi, wypróbuj kamagrę,  zamyka się w sobie jeszcze bardziej).

Słowem ma miejsce istne błędne koło, którego skutkiem są awantury, kłótnie, nieporozumienia oraz bardzo często ból i łzy. Niepotrzebnie, gdyż w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele skutecznych metod w walce z impotencją, między innymi terapie, środki farmakologiczne, bicze wodne, akupresury i inne. Jednakże najważniejsze jest poznanie przyczyny choroby, która może być inna w zależności od wieku mężczyzny.

Czasem za impotencję odpowiada styl życia oraz niewłaściwa dieta, gdzie pomoc partnerki może okazać się nieoceniona, dlaczego? Można razem przejść na dietę, spożywać zdrowe niskokaloryczne posiłki oraz wzbogacić dietę o duże ilości takich produktów jak ryby oraz pestki dyni i inne orzechy, które odpowiadają za poprawienie sprawności seksualnej.

Aktywność fizyczna także odgrywa znaczną rolę w zmaganiu się z dolegliwościami z erekcją, gdyż wspomaga ona krążenie oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Sport uprawiany razem z partnerem łączy, dlatego dobrze jest wykupić wspólny karnet na siłownię czy też udać się na popołudniowy jogging.